Rubriky
Komentáře a články

Umlčování kritiky je konec demokracie

Je zajímavé, že když byla zveřejněna telefonní čísla politiků, tak k tomu byl ze všech stran kladný či minimálně shovívavý přístup. Však oni si to ti hnusní politici vlastně zaslouží… Že mně a mnoha kolegům více než měsíc každou noc pravidelně psali či volali všemožní vtipálci, zjevně nikoho moc netrápilo. Tak si to přece vypni nebo buď k dispozici lidu 24 hodin denně. Že máš čtyři děti a rád bys byl v případě služební cesty na telefonu i v noci, nikoho nezajímá.

A ejhle, co to slyším, šílený Okamura s Úsvitem přímé demokracie (neplést s tím řeckým, podobnost čistě náhodná) se kritické novináře pokouší uspamovat pomocí svých facebookových přátel. Funguje to jednoduše: někdo napíše kritický text o Úsvitu, Okamura zveřejní e-mail na dotyčného novináře na FB a ze 70000 přátel jich dostatek naplní zadání a začne zasílat nenávistné emaily.

Ne, opravdu ode mne neuslyšíte škodolibý potlesk (ač si o dnešních médiích či novinářích myslím svoje a nalézt alespoň trošku nezaujatá média je čím dál těžší, ale o tom snad někdy příště). Naopak, jedná se o princip, kterému budu odporovat do posledního dechu, ať zrovna dopadne na přátele či osoby mně nemilé. Takto začínají diktatury: kdo má jiný názor, toho budeme postupně umlčovat a eliminovat, zpočátku vcelku nevinně pomocí e-mailu či sms, později pomocí uličních výborů nebo nikým nevolených úředníků. Stejně tak politiky, kteří mají jiný názor než je aktuální vůle lidu (kterou bude určovat nejspíše Okamura sám) je třeba okamžitě odvolat (volně cituji z programu Úsvitu). Ano, to je konec demokracie.