Proč kandiduji

Cítím se osobně zodpovědný za vše, co se v této zemi od listopadu 1989 událo. Byl jsem u mnoha klíčových dějů a na rozdíl od mnohých jiných se neumím tvářit, já nic, já muzikant. Ale současně jsem na řadu věcí hrdý. Vývoj posledních 23 let pokládám v zásadě za správný (byť jsme na cestě samozřejmě udělali mnoho chyb), proto odmítám odevzdat budoucnost do rukou všelijakých pohrobků komunismu, ať už se tváří jakkoliv podnikatelsky či moderně.

Rozhodl jsem se letos dobrovolně kandidovat až na 10. místě pražské kandidátky. Rád bych zjistil, zda mám ve svém boji proti levici stále důvěru voličů. Mnohokrát jsem v minulosti musel prokázat, že se nebojím ani svých soupeřů, ani nepřízně většiny a že si za svými názory a principy stojím. Pokud chcete mít do nelehkých časů, které nás patrně čekají, v politice principiálního konzervativce schopného nalézat pro své názory podporu, pak mě prosím podpořte.

A proč volit ODS?

Asi nejlépe to v poslední době vyjádřil Prof. MUDr. Cyril Höschl v anketě 40 osobností Hospodářských novin:

uvozovky Volba je jednoduchá. Ač to mnohým zní paradoxně, nejlepší volba je nyní ODS. Kmotři dílem odpadli, dílem přešli k vítězům a vykukové už leští kliky u očekávaně vládních stran, takže ODS se bez nich opět stává i pro poctivě pravicově smýšlející občany volitelnou nadějí. Navíc je dobrá šance, že se v opozici zušlechtí, neboť prospěcháři už za ni sotva budou kopat. Další argument pro ODS je převzatý z burzy: komodity se nakupují, když je jejich cena dole, a prodávají, když je nahoře. V prvním případě proto, že jejich cena následně většinou roste, ve druhém naopak klesá.