Kdo jsem

Věk: 51 let

Bydliště: V Praze 4 – Nuslích žiji již 24 let a tuto čtvrť považuji za velmi příjemné místo nedaleko centra, s výběrem obchodů, hřišť a snadnou dopravou. Chybí mi tady – tak jako mnoha mým sousedům – kino.

Rodina: Se ženou Markétou máme čtyři děti – Johanku, Jonáše, Apolenku a Amálku. Pocházím z šesti dětí Václava a Kamily Bendových a jsem velmi šťastný, že celá rodina drží při sobě a že se často vídáme.

sendvic

Vzdělání: Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni – téma diplomové práce: Restituční proces v devadesátých letech.

Politické zaměření: Vycházím z tradičních evropských hodnot – křesťanské tradice, římského práva a řecké filozofie. Jsem nejstarším synem disidenta a polistopadového politika Václava Bendy, takže nezapřu jeho tradici úcty ke svobodě, právnímu státu a obraně lidských práv tam, kde jsou potlačována.

Oblíbená barva: Mám rád modrou, protože je uklidňující a sebevědomá, a zelenou jako barvu naděje a přírody.

Oblíbené zvíře: Líbí se mi hroch. Jednak tak přátele říkali mému otci Václavu Bendovi a on si z toho nic nedělal, jednak mne stále fascinuje příběh hrocha Slávka v pražské ZOO, který při záplavách přežil několik dní na střeše, jen byl pak „trochu“ hladový a naštvaný.

Oblíbené jídlo: Mám rád omáčky všech druhů. A v létě houby, samozřejmě vlastnoručně nasbírané.

Oblíbená dovolená: Rodina tráví většinu léta na chalupě nad soutokem Sázavy a Vltavy. Tam je krásně, kousek na houby, na ryby, na výlety s dětmi. A navíc tam při práci mohu každý večer dobře dojíždět.

Napsat komentář