Co se povedlo (v letech 2010-2013):

1OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Prosazení nového Občanského zákoníku. Jde o kodex, který by nás měl konečně vytrhnout ze setrvačnosti komunistického civilního práva a i v oblasti soukromých vztahů posunout k Západu.

2

CÍRKEVNÍ RESTITUCE: Spravedlivé vyřešení vztahu státu a církví včetně navrácení majetku církvím. Jedná se o dávný dluh, kterým si nikdo nechtěl pálit prsty, ale který dlouhodobě prospěje státu i všem registrovaným církvím.

3

ÚSTAV PRO STUDIUM TOTALITNÍCH REŽIMŮ: Prosazení zákona o III. odboji a soustavné odrážení útoků na Ústav pro studium totalitních režimů až do okamžiku, kdy se proti nám levice spojila s představiteli TOP 09.

4

Zabránění nejrůznějším regulacím a zásahům do života každého z nás. Ať se jedná o povinné dětské helmy na lyžích, snahy o zasahování do výchovy dětí (zákaz pohlavku), špiclování internetu, nebo o omezování kuřáků a milovníků tučných jídel či zásahy do soukromí ze strany státu.

5

Pomoc se zásadní očistou ODS od vlivu všelijakých zákulisních hráčů. ODS je jedinou stranou, která tento problém dokázala nejen pojmenovat, ale také ho řešit.

 

Vláda zde i v časech krize vládla poměrně dobře a provedla naši zemi objektivně nejsložitějším obdobím od roku 1989. Kladla důraz především na zastavení nárůstu zadlužování, přesto však nedošlo ani k sociálním bouřím, ani k drastickému zvýšení nezaměstnanosti nebo bídy.

Komplexní přehled práce
v Poslanecké sněmovně (2010-2013):

Celkový přehled předložených zákonů

> Zákony, jejichž jsem byl zpravodajem

> Všechna vystoupení ve sněmovně

 • OGO4cc3fb_istvan

  Co dál s panem Ištvanem

  Pokud už člověk kandiduje a uchází se o hlasy voličů, mělo by být jasné, jak se bude chovat v některých klíčových situacích či jak přistupuje k některým aktualitám. Pokládám za nezbytné alespoň na zde sdělit svůj jednoznačný postoj k policejnímu zásahu na Úřadu vlády ČR 13. 6. 2013, který celou dnešní krizi rozpoutal. Rád bych od sebe oddělil…

 • Benda-8645

  Ministerstvo se omluvilo, co bude dál?

  Tak trochu stranou zájmu prošla zpráva, že ministerstvo spravedlnosti uzavřelo smír s třemi bývalými poslanci, jehož součástí je omluva za nezákonnou vazbu a odškodnění v celkové výši 1,9 milionu Kč. To je v zásadě dobrá zpráva. Ač jsem se s těmi třemi hodně natrápil v dobách jejich vnitrostranické rebelie, pokládal jsem zásah proti nim vždy…

 • phone-210972_640

  Protizákonné nakládání s odposlechy

  V uplynulých týdnech, zřejmě pod vlivem dění na Ukrajině a možná i babišovského pohlcování státu, prošlo téměř bez povšimnutí několik kol dalšího zneužívání odposlechů a jejich publikování ve sdělovacích prostředcích. Já sám už jsem si kdysi vysloužil nehynoucí „nelásku“ veškerého bulváru za tzv. náhubkový zákon, což byla prostě novela trestního řádu zakazující publikaci obsahů neveřejných spisů, tedy prachsprosté krádeže, a jejich…

Archiv článků