Věk: 44 let

Bydliště: V Praze 4 – Nuslích žiji již 16 let a tuto čtvrť považuji za velmi příjemné místo nedaleko centra, s výběrem obchodů, hřišť a snadnou dopravou. Chybí mi tady – tak jako mnoha mým sousedům – kino.

Rodina: Se ženou Markétou máme čtyři děti – Johanku (13), Jonáše (12), Apolenku (9) a Amálku (7). Pocházím z šesti dětí Václava a Kamily Bendových a jsem velmi šťastný, že celá rodina drží při sobě a že se často vídáme.

sendvic

Vzdělání: Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni – téma diplomové práce: Restituční proces v devadesátých letech.

Politické zaměření: Vycházím z tradičních evropských hodnot – křesťanské tradice, římského práva a řecké filozofie. Jsem nejstarším synem disidenta a polistopadového politika Václava Bendy, takže nezapřu jeho tradici úcty ke svobodě, právnímu státu a obraně lidských práv tam, kde jsou potlačována.

Oblíbená barva: Mám rád modrou, protože je uklidňující a sebevědomá, a zelenou jako barvu naděje a přírody.

Oblíbené zvíře: Líbí se mi hroch. Jednak tak přátele říkali mému otci Václavu Bendovi a on si z toho nic nedělal, jednak mne stále fascinuje příběh hrocha Slávka v pražské ZOO, který při záplavách přežil několik dní na střeše, jen byl pak „trochu“ hladový a naštvaný.

Oblíbené jídlo: Mám rád omáčky všech druhů. A v létě houby, samozřejmě vlastnoručně nasbírané.

Oblíbená dovolená: Rodina tráví většinu léta na chalupě nad soutokem Sázavy a Vltavy. Tam je krásně, kousek na houby, na ryby, na výlety s dětmi. A navíc tam při práci mohu každý večer dobře dojíždět.

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

 • OGO4cc3fb_istvan

  Co dál s panem Ištvanem

  Pokud už člověk kandiduje a uchází se o hlasy voličů, mělo by být jasné, jak se bude chovat v některých klíčových situacích či jak přistupuje k některým aktualitám. Pokládám za nezbytné alespoň na zde sdělit svůj jednoznačný postoj k policejnímu zásahu na Úřadu vlády ČR 13. 6. 2013, který celou dnešní krizi rozpoutal. Rád bych od sebe oddělil…

 • Benda-8645

  Ministerstvo se omluvilo, co bude dál?

  Tak trochu stranou zájmu prošla zpráva, že ministerstvo spravedlnosti uzavřelo smír s třemi bývalými poslanci, jehož součástí je omluva za nezákonnou vazbu a odškodnění v celkové výši 1,9 milionu Kč. To je v zásadě dobrá zpráva. Ač jsem se s těmi třemi hodně natrápil v dobách jejich vnitrostranické rebelie, pokládal jsem zásah proti nim vždy…

 • phone-210972_640

  Protizákonné nakládání s odposlechy

  V uplynulých týdnech, zřejmě pod vlivem dění na Ukrajině a možná i babišovského pohlcování státu, prošlo téměř bez povšimnutí několik kol dalšího zneužívání odposlechů a jejich publikování ve sdělovacích prostředcích. Já sám už jsem si kdysi vysloužil nehynoucí „nelásku“ veškerého bulváru za tzv. náhubkový zákon, což byla prostě novela trestního řádu zakazující publikaci obsahů neveřejných spisů, tedy prachsprosté krádeže, a jejich…

Archiv článků